AKCESORIA KOMINKOWE CZĘSTO ZYSKUJĄ DOŚĆ BOGATĄ OPRAWĘ RZEŹBIARSKĄ


Akcesoria kominkowe
Akcesoria kominkowe

By cieszyć się pełnym komfortem, nie należy zapomnieć o dodatkowych pojemnikach na opał. W przypadku otwartych palenisk dobrym pomysłem jest też zakupienie ekranu, który chroni przed nadmiernym iskrzeniem oraz maskuje palenisko.

ZESTAWY

Producenci akcesoriów oferują je w dużym przedziale cenowym, więc posiadanie najprostszego z nich nie musi się wiązać z wysokimi kosztami. Przy zakupie należy się jednak liczyć z wydatkiem rzędu 300 złotych, za tę cenę otrzymamy już pełnoprawny czteroczęściowy zestaw. Narzędzia prawie zawsze znajdują się na zgrabnym wieszaku, który z reguły stawia się przy kominku. Ich solidność i wygląd zależy już od twórców i projektantów - do wyboru są zestawy klasyczne, nowoczesne oraz zupełnie nietypowe, często projektowane na indywidualne zamówienie klienta.

Proste i niewyszukane formy pozostaną neutralne, dzięki temu nie będą "zwracać na siebie uwagi" i zakłócać harmonii wnętrza. Taka jest większość zestawów, jednak osoby bardziej wymagające również mogą znaleźć coś dla siebie.
Klasyczne komplety są bogato zdobione, świetnie wpisują się otoczenie kominka rustykalnego, jak i rozwiązań portalowych. Te najbardziej wyrafinowane często przypominają rzeĽbę, co dodaje uroku i maskuje same narzędzia, które pozostają ukryte w jej zakamarkach.

Stojaki przybierają mnogie formy - można spotkać kotwice, rycerzy, kominiarzy, rączki często są pozłacane. Bardzo efektowne rozwiązania oferują firmy zajmujące się kowalstwem artystycznym, często stojaki przybierają fantastyczne kształty, pojawiają się elementy florystyczne, które znajdują rozwinięcie w uchwytach i samych narzędziach. Ich niepowtarzalny charakter sprawia, iż czasem są kupowane wyłącznie jako element dekoracyjny i nie są wykorzystywane przy kominku.