PIECE KOMINKOWE


Piec kominkowy w okładzinie kaflowej
Piece, podobnie jak kominki, są niezwykle zróżnicowane

Piece kominkowe idealnie nadają się tam, gdzie chcemy, aby było ciepło - wydajnie ogrzeją nie tylko jedno pomieszczenie, lecz również sąsiednie. Wszystko zależy od mocy oraz odpowiedniej konstrukcji urządzenia. Nowoczesne piece, są w stanie bardzo efektywnie wykorzystać paliwo, odpowiednio dawkując dopływ powietrza na każdym z etapów spalania. Miejsce, gdzie chcemy postawić nasz nowy nabytek też nie musi być specjalnie wyszukane, mała koza nie zajmuje go dużo, pomimo tego jest w stanie dodać uroku i ciepła niejednemu salonowi. Należy przy tym pamiętać, że często grzeją one całą swoją powierzchnią, a więc konieczne staje się zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa. Zamontowanie zabezpieczających barierek okazuje się niezbędne, jeśli chcemy uniknąć poparzenia - czy to siebie czy też młodszych domowników. Bardziej bezpieczne pod tym względem są piece wykończone np. kaflami lub kamieniem. Dzięki temu piec jeszcze długo po wygaszeniu oddaje swoje ciepło otoczeniu, a ryzyko przypadkowego poparzenia staje się o wiele mniejsze.

TYLKO KOZY?

Piece, podobnie jak kominki, są niezwykle zróżnicowane, a pomysłowość ich twórców jest niemal nieograniczona. Producenci pokazują, że ogrzewanie to tylko jedna z wielu funkcji, jakie dobrze zaprojektowany piec może pełnić. Jeśli uważnie przyjrzymy się ofercie, możemy wybrać urządzenie, które w zimowy wieczór zapewni nie tylko ciepło, ale umożliwi zagotowanie wody lub podgrzanie posiłku bez ruszania się do kuchni. Wystarczy, by piec był zaopatrzony w płytę grzewczą. Naturalnym rozwinięciem tego pomysłu są urządzenia wyposażone w piekarnik, np. LINCAR Monella 175 N. Świetnie taki piec wpasuje się w rozwiązania kuchni otwartej, połączonej z jadalnią. Nadal będzie pełnił swoją podstawową funkcję - cieszył oczy płomieniem oraz ogrzewał pomieszczenie, ale oprócz tego może zostać okazjonalnie wykorzystany do gotowania lub pieczenia, co zrobi wrażenie na odwiedzających nas gościach.
Niesamowitą atmosferę, i to dosłownie, tworzą wokół siebie piece, po ściankach których spływa stróżka wody z domieszką aromatycznych olejków. Ciepło i delikatny zapach, jakie rozchodzą się w pomieszczeniu, korzystnie wpływają na samopoczucie i pomagają się zrelaksować.