KOMINEK - I CO DALEJ?


Akcesoria kominkowe
Akcesoria kominkowe

Kominki, jak prawie wszystkie domowe sprzęty, "wymagają" od właściciela odpowiedniego użytkowania - zadbane cieszą oko i pracują bezawaryjnie. Brak odpowiedniej konserwacji może być przyczyną obniżenia właściwości grzewczych wkładu, ma też niebagatelny wpływ na wygląd zewnętrzny urządzenia. W każdym sklepie kominkowym możemy zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia do jego "obsługi" - tzw. akcesoria kominkowe. Nie ma już potrzeby ich kompletowania, producenci oferują bowiem specjalistyczne zestawy. Jest to znakomite rozwiązanie, ponieważ są one nie tylko użyteczne, ale mogą stanowić również ciekawy element dekoracyjny.

PODSTAWOWE NARZĘDZIA I NIE TYLKO

Co tak naprawdę jest niezbędne do właściwej konserwacji i pielęgnacji kominka? Wybór akcesoriów i dodatków jest bardzo szeroki. Można zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne przyrządy - od zapalniczki po siatkę na drewno, pomysłowość twórców i projektantów "akcesoriów kominkowych" nie zna granic. Oczywiście zapalniczka przyda się do rozpalania ognia, jednak żeby zwiększyć jej skuteczność - proces ten możemy dodatkowo wspomóc miechem. To proste urządzenie szybko i bez większego wysiłku umożliwi wzniecenie ognia.
Po skończonym paleniu wypadałoby posprzątać. Wystarczy do tego elementarny zestaw kominkowych akcesoriów, najprostsze z nich składają się z trzech podstawowych narzędzi: łopatki, szczotki i pogrzebacza. Bardziej wyrafinowane oferują dodatkowo szczypce. Dla kominków opalanych drewnem przeznaczone są także wilki kominkowe, czyli podstawki, na których można oprzeć polana. Wilki często są bogato zdobione, dzięki temu spełniają rolę dekoracyjną.